neděle 2. července 2017

Za východem Slunce

Hned první příspěvek nové blogové sezóny bude docela šílený, ale mě se to moc líbilo :) Sotva jsem v pátek dopsal svůj krátký zápis, našel jsem na serveru Rungo.cz úžasný článek:


Bylo rozhodnuto! V prvním kroku bylo třeba vytipovat místo, odkud bude Východ Slunce dobře vidět. Volba padla na jedno krásné místo nad Lukavicí. Večer jsem si nachystal běžecký batůžek s pár nezbytnými věcmi, nařídil si budík a šel spát.

Ráno budíček ve 3:40, venku ještě skoro tma, ale obloha na východě se začíná prosvětlovat. Rychle posnídám dva banány, oblékám se a ve 4:05 vybíhám. Venku příjemné chladno. Běžím ulicemi úplně tichého a prázdného Rychnova. Nikde ani živáčka. Úžasné! Po cyklostezce směrem na Solnici, obloha nad Orlickými horami už je zlatorůžová, jakoby mělo Slunce vyjít každým okamžikem, přitom do východu zbývá ještě aspoň 25 minut.

V Lipovce odbočuji do kopce kolem solární elektrárny a přes koleje na Příčnici nad Lukavicí. Obzor skoro žlutý, snad to stihnu. :) Naštěstí už jsem na rovině, zrychluji. Přesně ve 4:49 jsem na místě. Teď podle internetu vychází Slunce. Jenže já mám zatím v cestě hřeben Orlických hor. Tak se pomalu vydýchávám. Začíná mi být chladno, oblékám si lehkou bundu a lehce pobíhám, abych se zahřál. Pět hodin, Slunce nikde. 5:05 - nespletl jsem se? V 5:10 jsem se konečně dočkal! První paprsky Slunce, které se vyhouplo nad Mezivrším. Nádherný pocit být u zrodu nového dne! Neskutečné ticho, klid a mír, jen zlaté paprsky Slunce zahánějí stín z větší a větší části krajiny. Fotím tu nádheru mobilem i foťákem. 

Jak se mi předtím zdálo, že si Slunce dává na čas, teď po obloze přímo letí. Než vyfotím pár fotek a sbalím si svůj batůžek, už je vysoko na obloze. A já se vydávám na slunečnou část své dnešní etapy. Pokračuji po Příčnici k zatáčce pod Slavěnkou, do kopce na Slavěnku, Nejvyšší bod trati. Slunce již je vysoko na obloze. Teď jen seběhnout z kopce dolů do Lukavice a jsem po krásných 11 kilometrech v cíli! Sprcha, snídaně a den může začít!

Díky Rungo.cz za skvělý začátek dne, víkendu i dovolené! :)


Žádné komentáře:

Okomentovat